Спіральні теплообмінники – обладнання, яке широко застосовується у світовій промисловості, завдяки ряду їх важливих переваг в порівнянні з теплообмінними апаратами інших типів, а саме:
• Високий коефіцієнт теплообміну, який досягає 3820 ккал/м2 ×год.×град.С, що в 2-3 раза вище, ніж у трубчастих теплообмінників.
• Надійна конструкція: завдяки герметизації кожного з двох проходів, зустрічні потоки не змішуються.
• Займають набагато меншу площу в порівнянні з трубчастими теплообмінниками.
• Можливість роботи із середовищами, що містять волокна, твердий осад (до 20%), а також з в'язкими середовищами.
• Відрізняються компактністю, малими гідравлічними опорами і значною інтенсивністю теплообміну при підвищених швидкостях теплоносіїв.
• Легкість доступу до внутрішніх поверхонь і каналів. Зручні і доступні для технічного обслуговування завдяки конструкції знімних кришок. Досить зняти кришки - і доступ до всієї поверхні каналу відкритий для огляду і чищення.
• Можливість працювати з середовищами, які мають температуру вище 200-300°С, що дуже важливо в хімічній промисловості.

Найбільш поширене застосування спіральні теплообмінники отримали у виробництві спирту, харчовій та фармацевтичній промисловості.
Теплообмінник складається з двох спіральних каналів, навитих з рулонного матеріалу навколо центральної розподільчої перегородки - керна. По торцях канали заварюються з обох сторін. Для додання жорсткості і фіксації відстані між спіралями на одній із сторін спіралі приварені штифти. По торцях теплообмінник закритий плоскими кришками з прокладками, в центральній частині яких встановлені штуцери. Два інших штуцера знаходяться у верхній частині корпусу на колекторах.
Принцип роботи спірального теплообмінника полягає в наступному: перший теплоносій надходить під тиском через штуцер кришки DN1 в камеру серцевини, а далі по каналу спіралі - в колектор і через штуцер DN1' виходить з теплообмінника. Другий теплоносій через штуцер колектора DN2' надходить в суміжний канал спіралі в зустрічному напрямку по відношенню до першого теплоносія і виходить через штуцер DN2 другої кришки.

Спіральні теплообмінники

ДОКУМЕНТАЦІЯ
Основні параметри теплообмінників
Основні розміри теплообмінників
Загальний вид теплообмінника спірального
Основні матеріали для виготовлення теплообмінників
Висновок державної санітарно-епідеміологічної служби
Сертифікат відповідності
x